Strzyżarki do włosów będą świetnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy noszą krótkie i nieskomplikowane fryzury. Te poręczne urządzenia pozwalają przyciąć włosy na dowolną długość i stworzyć prostą fryzurę bez kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim. Obecnie na rynku dostępne są strzyżarki amatorskie i profesjonalne, a nawet maszynki przeznaczone do strzyżenia zwierząt.

Czym różnią się strzyżarki do włosów?

Jak sama nazwa wskazuje, maszynki do strzyżenia służą do skracania włosów. Świetnie nadają się domowego strzyżenia, choć uzyskanie zadowalających efektów wymaga nieco wprawy. Dostępne na rynku strzyżarki do włosów różnią się nie tylko rozmiarem i wyglądem, ale również parametrami. Mogą mieć ostrza stalowe, tytanowe lub ceramiczne, przy czym te dwa ostatnie są uznawane za najbardziej wytrzymałe. Maszynki oferują możliwość regulacji długości strzyżenia, zazwyczaj już od 0,5 mm, co pozwala skrócić włosy na dowolną długość. Jeśli chodzi o sposób zasilania, to dostępne są maszynki akumulatorowe (bezprzewodowe), sieciowe (przewodowe) oraz sieciowo-akumulatorowe, które mogą pracować w obu trybach.

Strzyżarka do włosów a trymer

Niektórzy wciąż mylą maszynki do strzyżenia włosów z trymerami, a nawet golarkami, a są to zupełnie inne urządzenia. Różnią się wyglądem, rozmiarem i przede wszystkim zastosowaniem. Trymery są o wiele mniejsze niż strzyżarki do włosów i mają węższe ostrze. Nie sprawdzą się wiec do strzyżenia włosów na głowie, ale za to doskonale nadają się do wykańczania fryzury czy tworzenia wzorków. Poza tym trymery świetnie nadają się do stylizacji brody. Pozwolą ją nie tylko skrócić na odpowiednią długość, ale także zmienić jej kształt czy stworzyć bokobrody. W sprzedaży dostępne są również trymery do zadań specjalnych, czyli np. do golenia włosów w nosie i uszach. Podobnie jak maszynki do strzyżenia, trymery mają wymienne nasadki i zasilane są akumulatorowo lub sieciowo.

strzyżarki do włosów

Strzyżarka do włosów a golarka

O ile strzyżarki do włosów i golarki służą do tego samego celu, czyli do skracania włosów, tak już golarki pełnią inną funkcję. Ich zadaniem jest golenie zarostu z twarzy. Aktualnie na rynku dostępne są dwa rodzaje golarek – foliowe i głowicowe. Te pierwsze mają folię tnącą, w której znajdują się otwory. Gdy włosy dostają się do otworów, zostają ścięte przez ostrza umieszczone pod folią. Natomiast golarki głowicowe zbudowane są z kilku głowic. Na każdej z nich znajdują się nożyki i specjalne osłony, które oddzielają je od skóry. Jak widać, strzyżarki do włosów i golarki to dwa różne urządzenia, przeznaczone do innych celów.

Strzyżarki do włosów – amatorskie i profesjonalne

Oferta maszynek do strzyżenia włosów jest bardzo bogata i mocno zróżnicowana. Na rynku znajdziemy zarówno strzyżarki zasilane akumulatorowo, jak i sieciowo, wyposażone w ostrza stalowe lub tytanowe. Poza tym strzyżarki możemy podzielić na amatorskie i profesjonalne. Te drugie dedykowane są do profesjonalnych salonów fryzjerskich. Mają bardzo wytrzymałe silniki, które są w stanie pracować nawet przez 10 godzin bez przegrzania. Oprócz tego mają wytrzymalsze obudowy i noże, które rzadziej się tępią. Z tego też względu strzyżarki profesjonalne są droższe niż maszynki przeznaczone do domowego użytku.

Maszynki do strzyżenia zwierząt

W sklepach można dostać nie tylko strzyżarki dla ludzi, ale również dla zwierząt. Są one świetnym rozwiązaniem dla opiekunów włochatych psów i kotów. Takie zwierzęta wymagają regularnego strzyżenia nie tylko w sezonie letnim, ale i przez cały rok. Zbyt długa sierści szybko zamienia się bowiem w kołtuny i w rezultacie trzeba ją wycinać. Strzyżarki dla zwierząt, podobnie jak te dla mężczyzn, również mają wymienne ostrza i nasadki, dzięki czemu sierść można przyciąć na wybraną długość. Co więcej, są bardzo ciche, aby dźwięki nie drażniły i nie stresowały zwierząt podczas zabiegu. Maszynki do strzyżenia zwierząt mają w swoich ofertach takie marki jak: Moser, Wahl, Aesculap czy Camry.

Strzyżarki do włosów – ranking popularnych modeli

Mężczyźni, którzy nie noszą fantazyjnych fryzur i nie chcą tracić czasu i pieniędzy na wizyty u fryzjera, docenią zalety strzyżarek do włosów. Mając w domu takie urządzenie, bez problemu skrócą włosy na preferowaną przez nich długość. Problem polega na tym, że na rynku jest obecnie wiele maszynek do strzyżenia, które zbierają dobre opinie.

Dlatego, aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy mały ranking polecanych modeli:
Strzyżarka Philips QC 5115/15 – ta maszynka wyposażona jest w niewymagające ostrzenia ostrza ze stali nierdzewnej. Poza tym oferuje 11 długości strzyżenia, a główna nasadka ma regulację w zakresie od 3 do 21 mm.
Strzyżarka Remington HC7130 – ma zasilanie sieciowe lub akumulatorowe. Bezprzewodowo może działać nawet do 60 minut, co pozwoli w pełni przeprowadzić zabieg strzyżenia. Maszynka została wyposażona w 2 nasadki grzebieniowe, a jej maksymalna długość strzyżenia wynosi 44 mm.
Strzyżarka Braun HC5050 – jest to maszynka do strzyżenia włosów z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym. Dysponuje 2 nasadkami grzebieniowymi z możliwością regulacji od 3 do 35 mm. Akumulator pozwala na 40 minut pracy bezprzewodowej.

strzyżarki do włosów Strzyżarka Philips QC 5115/15
Ilość ustawień długości: 10
Minimalna długość (mm): 3
Maksymalna długość (mm): 21
Nasadki : Nasadka z regulacją długości
Zasilanie: Sieciowe
sprawdź cenę
strzyżarki do włosów Strzyżarka Remington HC7130
Minimalna długość (mm): 1
Maksymalna długość (mm): 44
Nasadki : 2 nasadki grzebieniowe
Zasilanie: Akumulatorowo-sieciowe
Czas pracy bezprzewodowej (min): 60
sprawdź cenę
strzyżarki do włosów Strzyżarka Braun HC5050
Ilość ustawień długości: 16
Minimalna długość (mm): 3
Maksymalna długość (mm): 35
Nasadki : 2 nasadki grzebieniowe z regulacją długości
Zasilanie: Akumulatorowo-sieciowe
Czas pracy bezprzewodowej (min): 40
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Pasjonatka gotowania. Uwielbia testować różne urządzenia, które mogą uczynić przyrządzanie potraw jeszcze prostszym i bardziej efektywnym. Jest zagorzałą serialomaniaczką. Długie wieczory spędza zatopiona w intrygach ulubionych produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *