Od kiedy w sprzedaży pojawiły się urządzenia RTV umożliwiające nawigacje podczas jazdy samochodem, poruszanie się po polskich czy europejskich drogach stało się o wiele prostsze. Nie trzeba zabierać już ze sobą map, a pasażer siedzący obok kierowcy nie musi pełnić roli pilota określającego trasę przejazdu.

Co daje dobra nawigacja samochodowa

Dobra nawigacja samochodowa to maksimum wygody w poruszaniu się po nieznanych drogach. Dotarcie do wyznaczonego celu odbywa się bez problemu. Wystarczy określić adres, do którego się zmierza, a nawigacja samochodowa wybierze najkrótszą i najlepszą trasę. Nawigacja łączy się za pomocą GPS z satelitą, dlatego też na bieżąco wytycza nowe trasy na przykład wtedy, gdy na jakimś odcinku pojawią się korki. Dzięki nawigacji kierowca ma również większość świadomość dotyczącą samej trasy i jej trudności. Nawigacja informuje między innymi o dużych spadkach terenu lub wzniesieniach, ostrych zakrętach czy podziemnych tunelach. To naprawdę cenne gdy daną trasę przemierza się po raz pierwszy. Redukuje to stres i pozwala rozkoszować się drogą, szczególnie w przypadku tras górskich czy małych lokalnych dróg.

nawigacja w samochodzie

Jaką nawigację wybrać

Jak znaleźć dobrą nawigację spośród tak wielu ofert dostępnych w sklepach? Warto kupić coś ze średniej półki cenowej, a nie nawigację najtańszą z możliwych. Dzięki temu będzie ona miała większy zakres informacji dotyczących dróg krajowych i lokalnych, oraz oczywiście tras międzynarodowych. Dobrze jest kupić nawigację z aktualnymi trasami z danego roku. W ostatnich latach sporo się buduje i drogi zwyczajnie zmieniają się. Starsze nawigacje powinny być aktualizowane, tak, by kierowca miał dostęp do nowych informacji o stanie dróg i przebiegu tras.

Co jest kluczowe podczas wyboru nawigacji samochodowej dla siebie? Warto wybrać nawigację z wyświetlaczem odpowiadającym potrzebom i sposobom usługi, które są najbardziej preferowane przez danego kierowcę. To może być ekran dotykowy obsługiwany za pomocą palca lub rysika. Ważna będzie zatem również sama wielkość ekranu. Im ekran większy,  tym wygodniejsze wykorzystanie. Warto zadbać też o dodatkowy uchwyt do mocowania nawigacji na przedniej szybie.

RTV do samochodu sprzęt RTV do samochodu w postaci nawigacji to jeden z najważniejszych zakupów dla współczesnego kierowcy. Warto wybrać model dobrą rozdzielczością ekranu oraz odpowiednim antyodblaskowym pokryciem. Wtedy korzystanie z nawigacji Będzie wygodne bez względu na warunki pogodowe i na przykład duże nasłonecznienie. Bez dobrej nawigacji nawet nie warto ruszać daleko w drogę, bo nawigacja do współczesny  atlas i mapa w jednym, w dodatku z funkcją aktualizowania w czasie rzeczywistym.

Nawigacja samochodowa Navitel E500 Nawigacja samochodowa Navitel E500
Dostawca map Navitel
Przekątna ekranu (cal) 5
Pamięć 128 MB (RAM)
sprawdź cenę
Nawigacja samochodowa Navitel E500 Nawigacja samochodowa Navitel E500 Magnetic
Dostawca map Navitel
Przekątna ekranu (cal) 5
Pamięć Pamięć własna: 8 GB
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *